!! MAMY KOCIĘTA BRYTYJSKIE !!

ciekawostki

Mały puchaty, cieplutki taki do kochania… Któż z nas nie zachwycił się choć raz małym kotem. Czy to widzianym u znajomych, czy choćby figlarnie baraszkującym lub śpiącym na zdjęciu w komputerze. Wystarczy czasami chwila i stało się…- zakochałeś się w kociaku na śmierć i życie i musisz go mieć i nic nie jest w stanie zmienić Twojej decyzji.

Jeśli jednak Twoja decyzja nie jest ostateczna, kot nie mieszka jeszcze w pokoju obok i nie rozpycha się na Twoim ukochanym fotelu, przeczytaj na spokojnie poniższe rozważania. Dopiero po dojściu do ostatniej kropki odpowiedz sobie na pytanie czy na pewno chcesz kota, czy Ty i Twoje otoczenie jest na to gotowe. Pamiętaj to deklaracja na kilkanaście lat, a nie na tydzień, dwa….

Według naukowców z Instytutu Komunikacji Zwierząt w North Carolina (USA), w interesie każdej rodziny jest posiadanie choćby jednego kota w domu. Choć wydaje się to śmieszne - badania nad kocim mruczeniem prowadzone są już od dziesięcioleci. Wiele eksperymentów potwierdziło, że mruczenie wydawane przez kota, to potężne narzędzie terapeutyczne, które pomaga właścicielowi szybko odzyskać siły i wyleczyć rany oraz wzmacnia jego odporność.

Jest najpopularniejszym w Europie rasowym kotem. Łatwo przystosowuje się do otoczenia, czuje się dobrze zarówno w jednorodzinnym domku jak i w znajdującym się w wieżowcu mieszkaniu. Pogodne, przyjazne usposobienie sprawia, że jest idealnym towarzyszem człowieka.

Wyróżnia go ciekawy wygląd. Jego okrągła głowa, duże oczy, przysadzista budowa i bardzo miękka, gęsta okrywa włosowa sprawiają, że przypomina pluszowego misia. Koty te cechuje duże zróżnicowanie barwy i wzoru rysunku futra, ale brytyjski krótkowłosy niebieski jest najbardziej znany.

Kot kartuski jest niebieski, krótkowłosy, mocno zbudowany. Bywa mylony z brytyjskim krótkowłosym i rzeczywiście jest do niego podobny. Główną różnicę wizualną stanowi kształt głowy oraz osadzenie i ustawienie uszu.

 

ANGATA

kontakt

ANGATA*PL

Elbląg, ul. Stanisława Leszczyńskiego
Wrocław, ul. Klimasa

hodowla@angata.pl

tel. +48 501 142 487 (Andrzej)

tel. +48 690 036 762 (Michał)